יוסי מנעולים 24 שעות

מתחייבים להגיע בשיא המהירות

24/7 שיחת חירום

050-575-7888

לחץ לחיוג - 050-5757-888

תיקון דלת שלא נסגרת

תיקון דלתות פלדלת, רב בריח שלא נסגרות היטב

שימו את הביטחון האישי שלכם בידיים מקצועיות

תיקון דלת לא נסגרת תיקון דלת שלא נסגרת police-tag
050-5757-888

מתי נזדקק לתיקון דלת שלא נסגרת?

אחת מהתקלות אשר לפעמים עשויה להתרחש בבית היא דלת לא נסגרת. למעשה לא בדיוק מדובר בתקלה אחת, יכולות להיות תקלות שונות, כלומר סיבות שונות המביאות למצב שבו הדלת לא נסגרת. בעיה זו עלולה להתרחש בכל דלת, כולל דלתות פלדלת ורב בריח וכולל דלתות פנים וחוץ. לצורך העניין אנו מתייחסים אל הבעיה כבעיה של דלת שלא נסגרת, אך יתכנו גם וריאציות שונות כמו דלת שלא ננעלת היטב כתוצאה מסגירה לא מושלמת, או דלת שבה לשון המנעול אינה מחזיקה בחריץ שלה כמו גם דלתות הדורשות כוח בלתי סביר על מנת לסגור אותן. במקרים רבים דלתות בעייתיות גם יוצרות רעשי חריקה לא נעימים והופכות להפרעה של ממש.

אם יש לכם דלת פלדלת, רב בריח או אחרות שזה עתה הותקנו והן אינן נסגרות או סובלות מהקשיים שתוארו, ככל הנראה מדובר בהתקנה לא טובה וחובבנית. אך גם כאשר ישנה התקנה מקצועית, בחלוף הזמן בעיות שכאלו עלולות להתעורר, אבל למה זה בעצם קורה?

ישנן סיבות שונות אשר משפיעות על הדלת, זה קשור לבלאי טבעי ולתכונות הטבעיות של הרכיבים השונים בדלת, במשקופים, בצירים ובכל הרכיבים. החומרים השונים, הרכיבים השונים בהם נעשה שימוש שוטף גם נשחקים וגם מגיבים למזג האוויר והלחות וכך יוצרים השפעות שונות. למשל לעתים בלחות גבוהה משקופי עץ יכולים להתנפח, זה אולי לא נראה בעין אך זה מספיק בשביל ליצור הפרעה המקשה על סגירת הדלת. ציר שבמשך הזמן כורע תחת עומס המשקל ומקבל סטייה אשר משפיעה על כל הדלת ואותה הסטייה יכולה לגרום לחכוך עם הרצפה והמשקוף, דבר שיפריע לסגירת הדלת גם כן.

איך לתקן דלת שלא נסגרת

כאשר יש לכם בבית דלת בעייתית שאינה נסגרת או שצריך לנהל איתה מלחמה בשביל לסגור אותה, בוודאי שלא תוכלו להישאר אדישים למצב. אז כיצד בעצם מתקנים דלת שכזו? השלב הראשון בתיקון דלת שאינה נסגרת הוא אבחון מקור הבעיה. כפי שכבר הסברנו יכולים להיות גורמים שונים המפריעים לדלת להיסגר ולעתים שילוב של יותר מגורם אחד, לכן חשוב לאתר בדיוק את מקור הבעיה ולהעניק את הטיפול הנכון. לפעמים זהו פרט קטן שניתן לתקן בקלות ולעתים יש צורך בעבודה קצת יותר מורכבת. קחו בחשבון שלא תמיד רואים כל כך מהר מהו מקור הבעיה; זוהי בעצם אחת הסיבות מדוע תעדיפו שמנעולן יבדוק לכם את הדלת.

הפתרונות לדלת שאינה נפתחת עלולים להיות שונים; לעתים יש צורך בהרחבת הרווח בין המשקוף לדלת, דבר שניתן לעשות באמצעים שונים. ניתן לנסות לעשות זאת בעזרת חיזוקי ברגים אך ישנם מקרים שיש צורך בשינוי מידות הדלת (עושים זאת בעזרת הקצעה של אחת מפאות הדלת).

בכל בעיה בדלת פנו מייד ליוסי מנעולים אשר יעניק לכם פתרון. זכרו - דלתות עקומות שאינן נסגרות הן אינן בעיה שפתאום נעלמת, להפך היא הולכת ומחמירה אם לא מטפלים!